Liga Campionilor

VIDEO Guardiola - Reghe 1-0 » Ce s-a întâmplat la singurul meci direct dintre cei doi antrenori

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 06 August 2016

Steaua și Manchester City se vor duela în play-off-ul Ligii Campionilor, pe 16 și 24 august.

Josep Guardiola va sosi la Bucureşti pentru prima dată de când a devenit antrenor, postură în care a inovat formidabil şi, cu ajutorul stilului său, Barcelona şi Spania au marcat ultimul deceniu la cel mai înalt nivel.

În ianuarie 2015, atunci când era antrenor la Al Hilal, Laurențiu Reghecampf a jucat un amical de gală cu Bayern Munchen. Partida disputată la Ryad a fost câștigată cu 4-1 de trupa condusă la acel moment de Guardiola.

Nemţii conduceau la pauză cu 3-0 după golurile lui Dante, Schweinsteiger şi Lewandowski.

După pauză s-au mai marcat două goluri, câte unul în fiecare poartă. Cu Mihai Pintilii integralist, Al Hilal a primit golul 4 de la Pizarro, însă a marcat şi ea golul de onoare în ultimul minut, prin Al Dosari.