VIDEO+FOTO CFR Cluj și Dinamo, egal fără goluri, dar cu ocazii de ambele părți

+12 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 08 august 2016

CFR Cluj și Dinamo au terminat la egalitate în ultimul meci din etapa a treia din Liga 1, scor 0-0.

Vezi meciul liveTEXT

CFR CLUJ - DINAMO 0-0  (VIDEO)

"Câinii" au început mai bine și în minutul 16 Gnohere a ratat o ocazie foarte bună, după ce a intrat în care și a trimis cu stângul milimetric pe lângă poartă.

Ardelenii au răspuns în minutul 37, când Nouvier i-a trimis în mijlocul careului lui Juan Carlos, dar șutul său a fost oprit de Mevlja.

În repriza secundă, Dorin Rotariu a nimerit bara dintr-o pozițe foarte bună, iar după o oră de joc Cristian Lopez a nimerit și el buturile dinamoviste.

Dinamo e lider în acest moment cu 7 puncte după primele 3 etape, în timp ce CFR Cluj are un handicap de două puncte, ardelenii fiind penalizați cu 6 puncte la începutul sezonului pentru probleme financiare.

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă – T. Lopes, Larie, A. Mureșan, Camora (cpt) – Jakolis, Petrucci, J. Carlos Ruiz, Al. Păun – Nouvier, Cr. Lopez.
Rezerve: T. Marc – Peteleu, Horj, Veres, Al. Neagu, Hodgyai, Negruț.
Antrenor: Vasile Miriuță

Dinamo: Brănescu – Romera Navarro, Nedelcearu, Mevlja (cpt), St. Filip – I. Șerban, Busuladzici, Palic – D. Rotariu, Gnohere, V. Lazăr.
Rezerve: Penedo Cano – Hanca, M. Popescu, P. Petre, Tîrcoveanu, Dudea, Vl. Olteanu.
Antrenor: Ioan Andone

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare)
Asistent 1: Vasile Marinescu (București)