Cupa Ligii

VIDEO+FOTO » Dinamo învinge Voluntariul în Cupa Ligii, 2-1, și merge în "sferturi" » Cu cine va juca

+13 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 11 august 2016

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii după ce a învins FC Voluntari, scor 2-1. "Câinii" vor juca mai departe contra Astrei, care s-a calificat direct în această fază a competiției.

VOLUNTARI - DINAMO 1-2

VIDEO / TEXT

Au marcat: Ivanovici 48 / Daniel Popa 12, 24

Echipa condusă de Ioan Andone a deschis scorul în minutul 12 prin debutantul Daniel Popa, care a trimis în plasă din doi metri. Același atacant de 22 de ani a înscris și pentru 2-0, după ce l-a învins pe Balauru din 16 metri.

Popa a fost unul dintre cei mai buni jucători ai celor de la Chindia Târgoviște, marcând 16 goluri în sezonul trecut, după care în această vară s-a transferat la Dinamo.

Golul de onoarea al ilfovenilor a fost marcat de Petre Ivanovici în minutul 48. Fotbalistul Voluntariului a șutat superb de la 17 metri.