VIDEO » Pandurii și CFR Cluj și-au împărțit punctele, scor 1-1 » Mrzljak a marcat un gol superb!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 14 August 2016

Pandurii și CFR Cluj au terminat la egalitate în etapa a patra din Liga 1, scor 1-1, după ce în prima parte tabela a fost nemodificată.

Vezi meciul liveTEXT

PANDURII - CFR CLUJ 1-1  (VIDEO)
Au marcat:
Mrzljak 76, Cr. Lopez 80

Ardelenii au avut o ocazie mare de a deschide scorul după un sfert de oră de la fluierul de start, însă Cristian Lopez a tras mult peste poartă din poziție centrală. Pandurii a răspuns prin Țucudean. Atacantul a fost lansat de Sânmărtean, însă Mincă s-a opus golului.

În cele din urmă, când mai erau 14 minute de joc, Mrzljak a prins o torpilă de la 25 de metri și Mincă n-a mai avut reacție. CFR a egalat patru minue mai târziu prin Cristian Lopez, care a trimis cu capul după o centrare de pe partea stângă.

După primele 4 jocuri, Pandurii a acumulat 8 puncte și ocupă locul secund în Liga 1. De partea cealaltă, CFR Cluj a pornit campionatul cu un handicap de 6 puncte, iar în acest moment are -1 în dreptul punctelor.

Echipele de start:

Pandurii: Lazar - Ungurușan, Pițian, Bunoza, Vasiljevici - Munteanu, Obodo, Sânmărtean - Herea, Țucudean, Voiculeț
Rezerve: Stanca, Buijs, Trifu, Hlistei, Pleașcă, Mrzljak, Răuță

CFR Cluj: Mincă - Peteleu, Larie, Mureșan, T. Lopes - Petrucci, Nascimento, Juan Carlos - Nouvier, C. Lopez, Păun
Rzerve: T. Marc, Ene, Horj, Veres, Neagu, Negruț, Hodgyai