FOTO și VIDEO Pep a pornit potopul » City se transformă în Bayern! Ploaie de goluri înainte de returul cu Steaua

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 20 August 2016

Manchester City a învins Stoke City în etapa a doua din Premier League, scor 4-1, înainte de returul cu Steaua din play-off-ul Ligii Campionilor.

"Cetățenii" lui Guardiola arată tot mai bine și au făcut scor astăzi, în meciul disputat pe Stadionul Britannia, împotriva celor de la Stoke City.

Vezi AICI video

Aguero a deschis scorul din penalty, în minutul 27 și a reușit "dubla" nouă minute mai târziu. După pauză, Stoke a redus din diferență tot dintr-o lovitură de la 11 metri, după un fault comis în careu de Sterling. Krkici l-a învins pe Caballero de la punctul cu var, în minutul 49.

După ce a marcat marți în poarta Stelei, Nolito a lovit din nou astăzi, în minutul 86, iar în prelunigirile partidei a reușit și el "dubla", din pasa lui Sterling.

Steaua va disputa marți, de la 21:45, returul contra celor de la Manchester City, pe Etihad Stadium.