VIDEO+FOTO Real Madrid debutează cu o victorie în noul sezon din La Liga » Băieții lui Zidane au învins Real Sociedad, scor 3-0

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 21 august 2016

Real Madrid a debutat cu o victorie în noul sezon din La Liga, scor 3-0 pe terenul celor de la Real Sociedad.

Gareth Bale a făcut meciul ușor madrilenilor încă din minutul 2, când a deschis scorul cu o lovitură de cap din mijlocul careului, centrarea perfectă venind de pe dreapta, de la Caravajal.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Cu cinci minute înainte de pauză, Asensio a reușit un lob superb peste Rulli, goalkeeper-ul bascilor. Scorul final a fost stabilit de Bale în ultimul minut de prelungire.

A fost pentru prima oară în ultimii 7 ani când Real Madrid începe un sezon de La Liga fără Cristiano Ronaldo în primul 11. Portughezul s-a accidentat în finala EURO cu Franța.