FOTO și VIDEO Cine sunt noile fețe ale succesului? Fără Ronaldo, Real Madrid a obținut a doua victorie din La Liga

+9 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 28 August 2016

Real Madrid a învins Celta Vigo pe Santiago Bernabeu, scor 2-1, în a doua etapă din Primera și a urcat pe prima poziție în clasament.

Proaspăt revenit în trupa madrilenă, Alavaro Morata a deschis scorul pentru Real după o oră de joc după o respingere greșită a portarului oaspeților.

VIDEO cu golurile

Celta a revenit și a restablit egalitatea după doar șapte minute, grație reușitei spectaculoase a lui Orellana, care a șutat de la aproximativ 20 de metri, după o pasă a lui John Guidetti.

Toni Kroos a adus victoria echipei antrenate de Zinedine Zidane, cu 10 minute înainte de final, printr-un șut din afara careului.

Barcelona va juca în această seară, de la ora 21:15, pe terenul lui Athletic Bilbao, în timp ce adversara Stelei din Europa League, Villarreal, va întâlni pe teren propriu Sevilla, de la ora 23:15.