FOTO Eroul de serviciu » Gest superb al unui fotbalist al lui United, în timp ce coechipierii săi sărbătoreau golul victoriei

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 august 2016

Manchester United a câștigat în prelungiri meciul cu Hull City (1-0), dar sărbătoarea fotbaliștilor antrenați de Jose Mourinho era pe cale să se transforme într-un incident neplăcut.

O doamnă a fost prinsă în meleul creat în timp ce jucătorii lui United sărbătoreau golul lui Rashford. Fanii din primele rânduri s-au îndreptat către fotbaliști, iar femeia a rămas prinsă în spatele unui panou publicitar.

Fellaini a observat-o și a sărit în ajutorul ei și i-a alertat pe oamenii de ordine pentru ca femeia să nu fie rănită.

Imaginile surprinse în timpul incidentului o arată pe aceasta în timp ce este ajutată să iasă din grupul de fani ai "diavolilor", iar mai apoi suporterii pătrund pe teren.

Manchester United s-a impus în deplasare pe Hull City cu un gol marcat de Marcus Rashford în al doilea minut de prelungire.