Stranieri

ULTIMA ORĂ Tătărușanu s-a accidentat în timpul meciului cu Chievo! Doi stranieri au marcat pentru echipele lor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 august 2016

Ciprian Tătărușanu s-a accidentat destul de rău în timpul partidei cu Chievo din etapa a doua din Seria A.

Portarul român s-a ciocnit cu Meggiorini în minutul 31, iar titularul naționalei României a cerut îngrijiri medicale. Tătărușanu și-a revenit pe moment și a mai jucat până-n minutul 38, când a cerut să fie schimbat.

Presa italiană susține că goalkeeper-ul Fiorentinei a suferit un traumatism cranian.

În această situație, Florin Niță ar putea completa lotul lui Christoph Daum, însă Silviu Lung jr. va fi cel mai probabil titular în meciul cu Muntenegru, de pe 4 septembrie, partidă ce contează pentru preliminariile Campionatului Mondial.

STANCU ȘI KEȘERU AU MARCAT

Bogdan Stancu și Claudiu Keșeru au reușit câte un gol pentru echipele lor. "Motanul" a marcat din penalty pentru Genclerbirligi golul care a stabilit scorul final, 2-2, încă din minutul 65.

Claudiu Keșeru e și el în formă în Bulgaria. Vârful a înscris pentru Ludogoreț în egalul de pe terenul lui Lokomotiv Plovdiv. Formația bulgară însă are un început timid de sezon, acumulând 7 puncte în primele 4 etape.  Ambii sunt convocați pentru jocul cu Muntenegru.