Tenis

Fără milă! Monica Niculescu a trecut rapid de Ana Bogdan și înfruntă un fost lider mondial în turul 3 la US Open

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 31 august 2016

Monica Niculescu (58 WTA) a învins-o în turul doi de la US Open pe Ana Bogdan (116) WTA, scor 6-0, 6-1.

Monica Niculescu n-a avut nicio problemă cu adversara sa din România pe care a învins-o categoric. Monica a avut și ceva probleme în primul set când a cerut intervenția medicilor.

Pentru Ana Bogdan e primul turneu de Mare Șlem la care trece de un tur.

Monica Niculescu va juca mai departe cu Wozniacki, fostul lider mondial a învins-o pe Kuznețova, scor 6-4, 6-4.

• SETUL 1
  • Monica Niculescu a trecut fără nicio problemă în primul set de Ana Bogdan, chiar dacă ocupanta locului 58 a avut câteva probleme de sănătate în timpul primului set.
  • Monica Niculescu are ceva probleme medicale și cere intervenția doctorilor. Ocupanta locului 58 a revenit pe teren la câteva minute după accidentare.
  • Game-ul doi a durat mai bine de 10 minute, cele două jucătoare refuzând să piardă. În cele din urmă, Monica Niculescu s-a impus.
  • Monica Niculescu începe meciul cu un break!
  • A început meciul! Ana Bogdan servește prima!