Nationala

Stanciu, nota 3 după meciul cu Muntenegru » Inovațiile lui Daum au dezamăgit total! Cum arată notele și cifrele meciului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 05 septembrie 2016

România și Muntenegru au terminat la egalitate, 1-1, în primul meci din preliminariile CM 2018.

Jocul naționalei antrenate de Christoph Duam nu fost unul care a impresionat, iar mulți jucători au avut o evoluție dezamăgitoare.

Cei mai buni jucători ai României au fost Costel Pantilimon, care a avut o intervenție salvatoare în prima repriză, și debutantul Romario Benzar. Cei doi au primit nota 6 din partea Gazetei Sporturilor.

Cel mai slab jucător al "tricolorilor" a fost Nicoale Stanciu. Acesta a avut o evoluție dezamăgitoare și a ratat un penalty în prelungirile partidei. Mijlocașul a fost notat cu 3 de Gazeta Sporturilor.

Nici Bicfalvi și nici Săpunaru, surprizele lui Daum, nu au avut o evoluție bună, primind nota 4.

Selecționerul Christoph Daum a primit nota 5, iar Ljubosa Tumbakovici a fost notat cu 6.