Nationala

"Îî înșira pe adversari ca pe mărgele" » Ce jucător este regretat după România - Muntenegru 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 05 septembrie 2016

România și Muntenegru au terminat la egalitate, 1-1, în primul meci din preliminariile CM 2018, după două goluri marcate în ultimele cinci minute.

Adrian Porumboiu a comentat evoluția naționalei lui Daum și a spus că echipa avea nevoie de Lucian Sânmărtean.

"Sânmărtean, dacă juca 30 sau 40 de minute, îi înșira ca pe mărgele pe cei de la Muntenegru. Îi dribla cu ușurință. El are o calitate pe care niciun fotbalist român nu o are. Din echipa actuală, doar Stanciu poate scoate un adversar din joc.

Din păcate, Sânmărtean a ales foarte prost când s-a dus la Pandurii. Este cea mai proastă decizie pe care o putea lua. S-a dus într-un loc în care nu are ce să facă în afară de a căuta cărbuni", a spus Porumboiu la televiziunea sportro.