Tenis

Ce nu trebuia să ratezi în meciul Williams-Halep » Punctul fabulos câştigat de Simona pe serviciul Serenei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 08 September 2016

Serena Williams şi Simona Halep au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest an, în sferturile de la US Open.

Liderul WTA s-a impus greu, scor 6-2, 4-6, 6-3, după un meci tensionat, cu multe schimburi la limită. Halep a avut un joc foarte bun şi i-a pus mari probleme adversarei, reuşind să câştige mai multe mingi importante.

În setul doi, câştigat de Halep, românca a avut o prestaţie excelentă şi a oferit unul dintre cele mai frumoase puncte ale meciului.

Simona a anulat o minge de game a Serenei după un punct în care s-a apărat excelent şi pe care l-a închis graţie unei lovituri de backhand perfecte.

Vezi aici VIDEO

Citeşte şi: Halep simte că a ratat o mare şansă » Primele declarații după înfrângerea cu Williams: "A fost cel mai bun meci făcut împotriva ei!"