Liga 2

Nebunia din prelungiri » "Stegarii" au rămas invincibili după ce-au primit un penalty cadou cu UTA, iar Istrati a adus victoria în ultimele secunde

Articol de Andrei Crăiţoiu  —  Saturday 10th of September 2016 12:00

Dennis Man a plecat la Steaua pe 300.000 de euro, a salvat practic UTA, ce acuza mari probleme financiare, iar colegii săi erau gata-gata să-i dedice victoria de aseară puștiului de 18 ani.

Atâta doar că meciul s-a terminat în același ritm în care a început, cele 3 minute de prelungiri fiind absolut demențiale!

În ultimul minut de joc, la scorul de 1-2, ardelenii atacau, însă fără să pună în real pericol poarta adversă. La o centrare banală în careu, Istrati s-a desprins din marcaj și a plonjat artistic după ce Manea l-a atins ușor pe umăr. Arbitru Adrian Ilieș a dictat 11 metri, în ciuda protestelor vehemente ale oaspeților, iar Grigorie a făcut 2-2.

La faza următoare, Istrati a păcălit fundașii "Bătrânei Doamne" și a adus "Steagului" un succes imens, care o păstrează în lupta pentru promovare.

"Greșeală mare de tot a arbitrului Ilyeș, nu poți să dai niciodată penalty la așa ceva!"