Ionuț Negoiță trece printr-un conflict cu o parte a suporterilor lui Dinamo și este dezamăgit de atitudinea lor.
Fanii lui Dinamo îi reproșează că nu face investițiile promise, iar Negoiță ar amenința cu plecarea de la echipă. Totuși, Dănuț Lupu, oficial al "câinilor", crede că omul de afaceri nu va părăsi echipa alb-roșie, deși este supărat din cauza suporterilor.
"Eu cred că e normal ca domnul Negoiță să fie supărat. Este singur. El a făcut tot posibilul să salveze acest club și ar vrea să-l aducă acolo unde era în trecut. Suporterii trebuie să înțeleagă că el este singur. În afară de Steaua, care vinde și investește, niciun club nu face asta.
Până acum Negoiță doar a băgat bani. Nu a scos nimic. Înainte erau 7 acționari, dar nu au reușit să facă ce a făcut Negoiță singur. El își dă viața pentru Dinamo și normal că nu îi convine că este înjurat și criticat. Eu nu cred că va pleca, chiar dacă e puțin supărat. El e dinamovist. Pe Negoiță l-a deranjat atitudinea suporterilor", a spus Lupu la DigiSport.
Fanii îi cer sa plece
Într-un sondaj GSP.RO, peste 50.000 de fani au răspuns întrebării "Au dreptate suporterii lui Dinamo când îl contestă pe Ionuț Negoiță?"
Dintre aceștia, 33.706, 67% dintre respondenți, susțin că Negoiță ar trebui să plece pentru că nu a făcut investițiile promise.
De cealaltă parte, 16.955 de cititori cred că finanțatorul lui Dinamo ar trebui să continue, pentru că a salvat clubul dintr-o situație dificilă și nu a lăsat echipa sa intre în faliment.
{{text}}