Europa League

Reacție surprinzătoare a lui Șumudică, după ce pe Arena Națională au venit doar 1.600 de oameni. De ce a pierdut Astra cu Austria Viena

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 15 septembrie 2016

Astra a pierdut azi meciul jucat pe Arena Națională cu Austria Viena, scor 2-3.

Marius Șumudică a fost mulțumit de susținerea arătată de cei 1.600 de suporteri prezenți în tribunele Arenei Naționale și consideră că echipa sa ar fi trebuit să primească penalty în minutul 84, când Alibec a fost împins în careu.

"Au fost două reprize diametral opuse. În prima repriză am făcut cadou un penalty. Am revenit în joc de fiecare dată, am avut ocazii pe final. Felicit jucătorii care au intrat.

Nu mă așteptam să vină atât de multă lume la meci. Când tot stadionul a început să strige «Astra, Astra» m-am simțit minunat. Eu nu cred că au fost doar 2.000, dar la alte echipe se declară mai mulți spectatori decât sunt.

I-am zis lui Alibec după gol că e cel mai bun atacant din Liga 1. Cred că se putea da penalty, pentru că a fost împins de la spate", a spus tehnicianul Astrei la sport.ro.