Europa League

Reacția lui Tamaș după ce a provocat un penalty în meciul cu Osmanlispor » Ce a zis Reghecampf la pauză în vestiar

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 16 septembrie 2016

Steaua a pierdut în fața celor de la Osmanlispor, 0-2, în primul meci din grupele Europa League.

Gabi Tamaș, cel care a făcut faultul care a dus la deschiderea scorului,  a vorbit despre meci și a acuzat eliminarea lui Enache, din minutul 45.

"Am făcut un 11 metri, dar face parte din joc. Îmi cer scuze față de colegi. A fost greu să jucăm în 10 din minutul 45. Se mai întâmplă. Ăsta e fotbalul.

Turcii au jucat foarte bine. Osmanlispor este o echipă bună. În a doua repriză trebuia să jucăm la fel ca în prima. Poate ne-a fost teamă. Este foarte greu la un asemenea nivel să joci în 10 oameni. La pauză, Reghecampf ne-a zis să jucăm ca în prima repriză", a spus Tamaș la DolceSport.

Clasament grupa L

1. Villarreal 3p
2. Osmanlispor 3p
3. Zurich 0p
4. Steaua 0p

În următorul meci, Steaua va juca pe 29 septembrie cu Villarreal, pe teren propriu.