VIDEO Golul anului în Spania! Un jucător de la Villarreal a marcat de la mijlocul terenului » Fotbalistul a făcut dubla în două minute

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 19 septembrie 2016

Villarreal s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Real Sociedad, într-un meci din etapa a 4-a din Spania.

Eroul gazdelor a fost atacantul Nicola Sansone, autorul unei duble în minutele 22 și 25.

Golul de 2-0 a fost cel mai frumos al meciului și poate candida pentru cea mai frumoasă reușită a anului. Italianul l-a văzut ieșit din poartă de goalkeeper-ul advers și a marcat cu un șut de la mijlocul terenului.

"L-am văzut pe Rulli ieșit și am șutat. Totul a ieșit bine. Este o victorie extraordinară" Nicola Sansone

Vezi AICI VIDEO

Pentru oaspteți a marcat Berchiche, în minutul 35. După patru etape, Villarreal are 8 puncte și este pe locul 6. Sociedad este pe locul 13, cu patru puncte.