Fotbal   •   Liga 1   •   DINAMO

Jucătorii lui Dinamo reacționează după ce Nistor a fost pus căpitan după doar un meci: "Nu e prima dată"

FOTO: Raed Krishan

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 19 septembrie 2016

Ioan Andone a surprins la meciul cu Poli Iași, 3-1, caând l-a pus căpitan pe Dan Nistor, care avea doar 30 de minute jucate în 

Dorin Rotariu și Steliano Filip, jucători pe care Andone i-a nominalizat pe lista de căpitani, au vorbit despre decizia antrenorului.

"Nu este prima dată când vine un jucator nou la Dinamo și este pus căpitan. Noi l-am primit bine pe Nistor. Sper ca evoluțiile lui să ne ajute în fiecare meci", a spus Rotariu la conferința de presă.

"Pentru mine nu este o problemă cine este căpitan la Dinamo. Pentru mine este o problema când nu joc și când nu câștigă echipa. Important este să fiu sănătos și să mă bucur de fotbal", a declarat și Steliano Filip.


"Sunt patru jucători dintre care aleg, în funcţie de cine poate. Nu e Nistor pe teren, e Filip în teren. Poate să fie Palici în teren sau poate să fie Rotariu. Domnul Negoiţă ştia că sunt patru căpitani, dar nu-l anunţ de fiecare dată" Ioan Andone

În startul sezonului trecut a avut loc o întâmplare asemănătoare. Mircea Rednic l-a pus căpitan pe Alioșa Vojnovici, care venise doar de trei săptămâni la Dinamo.

Apoi, în iarnă, după plecările lui Vojnovici și Cosmin Matei, Rednic i-a dat banderola lui Paul Anton, mijlocaș venit tot de la Pandurii. În acest sezon, căpitanii lui Dinamo au fost Anton, Mevlja și Palici.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.