Viitorul și Dinamo au remizat la Ovidiu, scor 1-1, la capătul unui meci foarte spectaculos, cu multe ocazii de poartă.
Echipa lui Hagi a controlat partida, cu mici excepții în care și dinamoviștii au reușit să pună în pericol poarta adversă.
Lazăr a deschis scorul în minutul 17, în ciuda faptului că Viitorul ratase câteva ocazii uriașe în primul sfert de oră.
Gabi Iancu a nimerit transversala din lovitură liberă, iar Coman a ratat și el o șansă uriașă de a înscrie în prima parte a jocului. Nimely a egalat din apropiere în minutul 84.
Dinamo ajunge la 16 puncte după 9 etape, cu 4 su Steaua, care are însă un meci mai puțin. Viitorul are 14 puncte, însă ar putea fi depășită de Voluntari, Gaz Metan și Botoșani. Și Dinamo poate ceda locul 2, dacă CS U Craiova învinge.
Echipele de start:
Viitorul: Râmniceanu - Benzar, Țâru, Brandan, Boli - Marin, Nedelcu, Purece - Chițu, Iancu, Fl. Coman
Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Marici, St. Filip - Hanca, Busuladzici, Nistor - P. Petre, Nemec, V. Lazăr
VIITORUL - DINAMO 1-1 (Nimely 84 / Lazăr 18)
{{text}}