VIDEO Llullaku aduce un nou punct pentru Gaz Metan! Medieșenii au terminat la egalitate cu ACS Poli, scor 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 22 September 2016

Gaz Metan Mediaș și ACS Poli Timișoara au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 9-a în fața a aproximativ 2.000 de spectatori.

GAZ METAN - ACS POLI 1-1 VIDEO  /  TEXT
Au marcat: Llullaku 71 / Popovici 30

Medieșenii au avut prima ocazie după 10 minute de joc prin Eric, care a executat foarte bine o lovitură liberă, însă Straton s-a întins și a respins balonul în corner. Llullaku a amenințat și el buturile bănățenilor 10 minute mai târziu, dar fostul portar al Rapidului a fost la post.

Contrar cursului jocului, cei care au deschis scorul au fost cei de la ACS Poli, după o jumătate de oră de joc. Popovici a finalizat foarte bine un contraatac, după o ultimă pasă a lui Doman.

Trupa lui Cristi Pustai a egalat în minutul 71 prin Llullaku. Fotbalistul Gazului a marcat cu o lovitură de cap din interiorul careului mic și a ajuns la 3 goluri în ultimele două partide. 4 minute mai târziu, Zaharia a văzut al doilea cartonaș galben și a lăsat-o pe Gaz Metan în 10 oameni.

Gaz Metan a urcat pe locul 8, cu 12 puncte, în timp ce ACS Poli Timișoara rămâne ”lanterna roșie” a Ligii 1, cu -9 puncte.

Echipele:

Gaz Metan: Pleșca - Crețu, Trtovac, Susnjar, Buzean - Zaharia, Bic - Munteanu, Eric, Llullaku - Axente

Rezerve: D. Cristea, Rugasevici, I. Cristea, C. Petre, Olaru, Danci, Gavra

ACS Poli: Straton - Străuț, Scutaru, Bocșan, Novak - Artean, Llorente - Bărbuț, Cârstocea, Doman - Popovici

Rezerve: Smaranda, Mailat, Drăghici, Roșu, Neagu, Croitoru, Șeroni