VIDEO+FOTO Criză de nervi a lui Ronaldo la adresa lui Zidane! Real Madrid, a doua dezamăgire consecutivă în campionat!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 25 September 2016

Real Madrid a ajuns la două egaluri consecutive în campionat, după ce a remizat pe terenul celor de la Las Palmas, scor 2-2.

Formația lui Zidane a deschis scorul în minutul 33 prin Asensio, dar 5 minute mai târziu, Tanausu a stabilit scorul pauzei, 1-1. După revenirea de la cabine, în minutul 67, Benzema i-a adus pe madrileni în avantaj, la 3 minute după ce l-a înlocuit pe Asensio.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Tehnicianul lui Real Madrid a luat o decizie de neînțeles în minutul 72, când l-a schimbat pe Cristiano Ronaldo cu Lucas. Portughezul a ieșit de pe teren, însă a fost vizibil deranjat de decizia lui Zidane pe lângă care a trecut fără să-l bage-n seamă.

Vezi VIDEO cu reacția lui Ronaldo

Cu 5 minute înainte de final, Las Palmas a dat lovitura fără Ronaldo pe teren și a egalat prin Araujo.

Cu toate acestea, Real Madrid rămâne lider în La Liga, cu 14 puncte după primele 6 etape, urmată de Barcelona, la o lungime în spate.