VIDEO CFR Cluj rămâne neînvinsă pe teren propriu în 2016, după remiza cu Gaz Metan » Llullaku, noul golgheter al Ligii 1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 26 September 2016

CFR Cluj şi Gaz Metan Mediaş au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în etapa a zecea a Ligii 1, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu".

FINAL » CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 1-1
Nascimento ('59 pen.)/ Llullaku '44
liveTEXT/VIDEO

În minutul 36, Cristi Bud a ratat o ocazie imensă de a deschide scorul pentru clujeni. Atacantul a primit o pasă de la Juan Carlos, dar nu a putut relua în plasă mingea trimisă în faţa porţii goale.

Chiar înainte de pauză, Llullaku a fost servit excelent în careu de Creţu şi l-a învins pe Mincă graţie unei execuţii din apropierea punctului de la 11 metri. Este al optulea gol al lui Llullaku în acest sezon, iar albanezul este golgheterul Ligii 1.

În minutul 59, Trtovac a comis henţ în careu, iar centralul Marian Balaci a dictat lovitură de la 11 metri pentru CFR, transformat de Nascimento.

Clujenii s-au avântat în atac în ultima parte a meciului, dar Rus, Larie şi Nouvier nu au găsit spţiul porţii apărate de Pleşca, iar meciul din Gruia s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.