Europa League

Grupa se complică! Surpriza de la Zurich dă peste cap calculele grupei » Cum arată programul și clasamentul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 30 September 2016

Steaua a remizat cu Villarreal, dar FC Zurich a produs surpriza şi a reuşit să o bată pe Osmanlispor.

Elveţienii, care au retrogradat în liga secundă la finalul sezonului trecut, au câştigat cu 2-1 prin golurile lui Schonbachler (45) şi Cavusevici (79), pentru turci reuşind să egaleze Maher în minutul 73.

În prima repriză, gazdele au şi ratat un penalty, prin Cavusevici, iar la Osmanlispor, în atac, a fost titularizat Rusescu, schimbat cu 20 de minute înainte de final.

Rezultatele de aseară complică această grupă, mai ales că în următoare două etape se vor întâlni în meci direct primele două clasate. Iată cum arată clasamentul și programul grupei: