Miriuță nu se teme de o nouă depunctare, însă se plânge de accidentări: "E o pauză binevenită"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 30 septembrie 2016

Vasile Miriuță, antrenorul lui CFR Cluj, a vorbit după victoria echipei sale de pe terenul lui ASA Târgu Mureș, scor 3-1, și spune că pauza competițională de două săptămâni, timp în care va juca naționala, e binevenită.

"Așteptam această pauză competițională pentru că avem jucători cu probleme. E o pauză binevenită", a spus antrenorul.

Acesta a continuat: "Azi s-a jucat bărbătește. Am făcut un presing avansat, din păcate cu Mediaș n-am făcut asta. Azi am luat gol pentru că ne-am relaxat.

Voi vorbi cu ei ca să nu se mai întâmple acest lucru. Obiectivul nostru e să fim cât mai aproape de play-off la finalul turului. Andrei Mureșan a intrat foarte bine în locul lui Juan Carlos și a și marcat. Asta e bine. A intrat perfect", a mai declarat Vasile Miriuță la Dolcesport.

"Trebuia să fim pe locul 2 cu 20 de puncte dacă nu eram depunctați. Asta e. Sunt sigur că nu vom mai primi o nouă depunctare pentru că nu mai există motiv acum" Vasile Miriuță