Nationala

Înfrângere în ultimele 5 minute! Naționala României sub 19 ani a pierdut și al doilea meci de la Turul de Elită

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 08 octombrie 2016

După 1-2 cu Olanda, naționala sub 19 a României a pierdut și al doilea meci de la Turul de Elită, scor 1-3 cu Norvegia.

Singurul gol marcat de "tricolori" a fost marcat de Adrian Petre, în minutul 68. Tot Petre a marcat și în meciul cu Olanda. Pentru Norvegia au marcat Roseth, în minutul 14, Ajer, 86, și Grodem, în minutul 90. Meciul s-a jucat în Olanda.

România U19: Vlad - Căpușă, Pașcanu, Ciobotariu, Negrea - Oaidă, Dragomir - Ciobanu, I. Hagi, Coman - Petre

Echipa antrenată de Costel Enache are șanse mici de calificare la EURO 2017, fiind pe locul 3 în grupă, cu un singur meci rămas de jucat, contra naționalei statului San Marino, pe 11 octombrie. Primele două echipe se califică mai departe, la fel ca și cel mai bun loc 3.