Fotbal   •   Nationala   •   ARMENIA - ROMÂNIA 0-5

Cum să muți la pauză după o repriză în care ți-ai umilit adversarul? Ilie Dumitrescu: "Asta trebuie făcut"

FOTO: Alex Nicodim

Articol de Gazeta Sporturilor   —  sâmbătă, 08 octombrie 2016

România a avut o prestație perfectă în prima repriză cu Armenia și a intrat la cabine cu un avantaj de 4 goluri, scorul final fiind 5-0.

La pauză, Ilie Dumitrescu a analizat prestația "tricolorilor" și l-a sfătuit pe selecționerul Christoph Daum să facă schimbări și să îi menajeze pe cei care vor fi titulari în meciul cu Kazahstan, de pe 11 octombrie.

"Acum, eu i-aș menaja pe cei mai importanți jucători, pe cei care vor juca în meciul de marți. Aș face schimbări, iar primul pe care l-aș înlocui ar fi Stanciu.

Există un nucleu de 5-6 jucători care vor fi siguri titulari cu Kazahstan. Ei trebuie menajați. De la 3 -0, meciul este rezolvat. Acum trebuie să avem grijă să nu se accidenteze jucătorii importanți", a spus Dumitrescu la televiziunea DigiSport.


Vezi aici meciul Armenia - România în format liveTEXT

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.