Nationala

+4 Foto

Articol de Alex Nicodim (foto)  —  Tuesday, 11 October 2016

Cu două minute înainte de finalul partidei dintre Kazahstan și România (0-0), Gabi Enache a avut o mare șansă să aducă cele trei puncte în tabăra noastră. Avea să fie ocazia meciului pentru națională.

Ce s-a întâmplat? Bogdan Stancu a pătruns excelent prin stânga, a intrat în careu și a încercat un șut-centrare. Portarul kazah a deviat aiurea mingea, care se îndrepta spre Enache. Stelistul mai trebuia doar să o împingă în plasă, dar a alunecat pe sintetic, a pierdut startul și  Pokatilov s-a repliat, respingând în ultimul moment de pe linia porții.

"Așteptam această ocazie din minutul 88.. Lui Enache i-au lipsit câțiva centimentri, dar trebuie să ai și noroc. Azi n-am avut noroc" Christoph Daum

Fotoreporterul Gazetei, Alex Nicodim, a reușit o succesiune de cadre cu reacția lui Enache de la ratare. Imaginile pot fi urmărite în GALERIA FOTO de sus.