VIDEO Dinamoviștii au de ce să fie bucuroși! Gol pentru Adam Nemec în meciul cu Scoția

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 12 octombrie 2016

Slovacia a reușit să obțină primele 3 puncte în grupa de calificare la Cupa Mondială. După ce a pierdut cu Slovenia și Anglia, 0-1, formația lui Kozak s-a distrat cu Scoția, pe care a învins-o clar, scor 3-0.

VIDEO

Atacantul lui Mircea Lucescu, Robert Mak, a înscris de două ori, în minutul 18 și în minutul 56.

Introdus din primul minut, Adam Nemec, atacant la Dinamo, a punctat în minutul 68 cu o lovitură de cap din 6 metri după o centrare a lui Mak din corner.

Imediat după gol Nemec a fost schimbat. Acesta este al 7-lea gol pentru Nemec la echipa națională. Mai înscrisese cu Malta, Macedonia, Luxembourg (2) și Georgia (2).