Nationala

Concluziile lui Panduru după 0-0 cu Kazahstan: "Arbitrul a arătat din primul minut asta"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 12 octombrie 2016

Basarab Panduru a analizat remiza României cu Kazahstan, scor 0-0. A criticat și el maniera în care s-a arbitrat acest meci, dar i-a taxat și pe tricolori pentru evoluția din repriza secundă.

"Nu cred că trebuia să se dea voie să se joace meciul pe un asemenea teren. Arbitrul, practic din primul minut, a arătat că nu dă nimic, că nu vede nimic, că le da posibilitatea să între cum vor, ba cu talpa, ba cu cotul.

Din primele minute ţi-ai dat seama că nu ai nici o şansă la duelurile unu la unu. Prima repriză nu a fost rea. Am încercat, am avut câteva ocazii. Repriză secundă a fost slabă, dominată de ei, chiar dacă nu au avut deloc ocazii.

Până la urmă ne-am îndeplinit misiunea, să scoatem un rezultat de egalitate. Schimbarea cu Enache mi s-a părut că a fost făcută că să nu pierdem meciul", a spus Panduru la Dolce Sport.