VIDEO Serie fantastică pentru CFR! A ajuns la 10 meciuri fără înfrângere după 1-0 cu CSM Poli Iași

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 14 October 2016

CFR Cluj a câștigat la limită meciul cu CSM Politehnica Iași, scor 1-0. Acest meci a reprezentat debutul lui Eugen Neagoe pe banca oaspeților.

Nascimento a înscris unicul gol al meciului în minutul 58, când a plasat excelent o lovitură liberă de la 22 de metri.

Clujenii au dominat fără prea multe probleme acest meci, însă ieșenii puteau da lovitura în trei rânduri, când Marc a fost însă atent și a respins două șuturi foarte periculoase. Ultima dată chiar în prelungirile partidei.

Deși a început sezonul cu -6 puncte, CFR Cluj a ajuns pe locul 5, cu 17 puncte, peste Dinamo și Pandurii.