Fotbal   •   Liga 1   •   DINAMO

Săgeți către marea rivală, după venirea lui Mutu la Dinamo » Ce i se cere "Briliantului": "Tactica asta e făcută de Steaua foarte bine!"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 14 octombrie 2016

Ionel Augustin crede că venirea lui Mutu la Dinamo ar putea schimba prestațiile arbitrilor din meciurile "câinilor". Fostul mare jucător al lui Dinamo spune că presiunea pe care o pun conducătorii Stelei a fost decisivă până acum.

"Totul are un început, mă bucur că a venit Mutu. A jucat la Dinamo, a avut o prestaţie foarte bună şi eu spun că va face treabă. Îl cunosc foarte bine, l-am avut la naţionala de juniori. Îi ştiu calităţile, e un băiat foarte inteligent. A fost un lider în perioada aia, cu toate că erau şi Cătălin Munteanu, Alin Stoica, Cristi Chivu, jucători care au ajuns la un nivel foarte mare.

Dinamo a fost puţin dezavantajată de prestaţia arbitrilor, dar eu spun că ne trebuie o voce puternică, să pună puţină presiune. Ăsta a fost un atu în trecut pentru Dinamo, era cum fac cei de la Steaua acum. Au şi exagerat, şi-au depăşit atribuţiile la un moment dat, dar făcând presiuni asupra arbitrilor, vor veni şi ei cu frică, mai cu teamă.

Face parte dintr-o tactică a clubului, pe care Steaua o face de atâta timp foarte bine. În ultima perioada bine de tot, arbitrajele au fost în favoarea lor", a spus Augustin pentru Dolce Sport.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.