VIDEO Jos, tot mai jos! Astra a comis-o și cu Chiajna și se duce pe tobogan în clasament. Mai stă Șumudică?

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 15 octombrie 2016

Astra Giurgiu n-a reușit să câștige pe stadionul Dinamo împotriva celor de la Concordia Chiajna. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Egalitate a fost și în ultimele două jocuri directe dintre cele două atunci când Astra a fost gazdă, însă scorul a fost 2-2.

Cristescu a deschis scorul în minutul 44 dintr-un penalty obținut de Constantinescu, care a fost faultat de Morais.

Campioana României a egalat abia în minutul 84, când Daniel Niculae a înscris din apropiere cu capul.

Astra e pe locul 11, cu 12 puncte, la egalitate cu CSM Poli Iași, și poate fi depășită de FC Voluntari.

Concordia a urcat pe locul 9, cu 13 puncte, cu 3 în urma celor de la Dinamo și Gaz Metan.