Europa League

Evoluția Stelei le-a dat speranțe elvețienilor: "Atunci va fi interesant" » Pe cine a remarcat antrenorul lui Zurich

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 20 octombrie 2016

Antrenorul lui FC Zurich are speranțe la calificare după ce echipa sa a obținut un rezultat de egalitate (1-1) pe Arena Națională, contra Stelei.

Dintre fotbaliștii Stelei, Uli Forte l-a remarcat pe Florin Niță, care a avut o serie de intervenții excelente la scorul de 1-0 pentru roș-albaștri.

"În prima repriză trebuia să conducem, am avut foarte multe ocazii. În a doua repriză am cedat oarecum inițiativa la început. Portarul Stelei a avut câteva intervenții foarte bune, este motivul pentru care este numărul 1 la Steaua.

Dacă vom avea un rezultat bun acasă, atunci va fi interesant. Steaua e obligată să câștige la Zurich, dar cu ajutorul fanilor noștri, sper să învingem", a spus Uli Forte la TV Sport ro.