VIDEO + FOTO Demitere amânată! Dinamo a făcut SHOW cu Pandurii, iar jocul a fost exact așa cum a promis Andone

+14 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 22 October 2016

Dinamo a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon chiar împotriva unei echipe tari, Pandurii Târgu Jiu. "Câinii" s-au impus clar, scor 4-0.

LIVETEXT

VEZI VIDEO

Partarul gorjenilor, David Lazar, și-a respins mingea în poartă în minutul 5, iar jocul a curs din acel moment în favoarea echipei pregătite de Andone.

Vali Lazăr în minutul 37, Palici în 39 și din nou Lazăr în 89 au mai marcat pentru "câini", care urcă pe locul 5, cu 19 puncte, la egalitate cu FC Botoșani și Pandurii.

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Romera, M. Popescu, Nedelcearu, M. Oliva – D. Nistor, Busuladzici, Palici – Hanca, Nemec, V. Lazăr

Pandurii Târgu Jiu: Lazar – Pleașcă, Pițian, Vasiljevic, Grecu – Răuță, Sânmărtean – Antal, V. Alexandru, Herea – Țucudean