VIDEO Într-un meci în care Dinamo a făcut spectacol, a fost și un "câine" care s-a făcut de râs » Două ratări ULUITOARE

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 22 October 2016

Într-un meci în care majoritatea echipei lui Dinamo a strălucit, Adam Nemec a reușit să se facă de râs.

VEZI VIDEO

Introdus în primul 11 în dauna lui Harlem Gnohere, atacantul slovac a ratat două ocazii fenomenale în partida cu Pandurii.

Prima a fost în minutul 18, când Nemec a trimis peste poartă din 6 metri. A fost servit excelent de Romera, dar a tras peste poartă din apropiere, fără să fie jenat de vreun adversar.

A doua ratare a venit în minutul 47, când slovacul putea face 4-0. Lazăr l-a servit din nou în fața porții, dar a tras din nou peste incredibil, deși era singur la marginea careului de 6 metri.

În minutul 60, a fost schimbat de Ioan Andone, iar în locul său a fost introdus Harlem Gnohere.