VIDEO Alarmă pentru Guardiola! O lună fără victorie » Manchester City, doar egal pe teren propriu cu Southampton! Trei echipe la egalitate de puncte în fruntea Premier League

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 23 October 2016

Manchester City a făcut un nou pas greșit în campionat, unde a remizat pe teren propriu cu Southamtpon, 1-1.

VEZI VIDEO

Redmond a deschis scorul în minutul 27 pentru oaspeți, însă City a egalat în minutul 55 prin Iheanacho, intrat la pauză în locul lui de Bruyne.

City n-a mai câștigat un meci oficial de fix o lună, de la succesul cu Swansea din campionat, scor 3-1. Au urmat remizele cu Celtic (3-3), Everton (1-1) și înfrângerile cu Tottenham, 0-2 și Barcelona 0-4.

Manchester City este lider Premier League, cu 20 de puncte, la egalitate cu Arsenal și Liverpool. Tottenham e pe 4 cu 19 puncte. Chelsea și Manchester se pot apropia și ele, în funcție de rezultatul dintre cele două de azi.