Cupa Romaniei

FOTO UPDATE Arbitrii, puși în dificultate la Suceava! Fază controversată în minutul 23

Sursa Foto: captură Digi Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 27 October 2016

Steaua a avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 23 al meciului cu Foresta Suceava, la scorul de 1-1.

Mitrea a executat o lovitură liberă din afara careului, iar portarul moldovenilor a respins mingea până la Ovidiu Popescu, care a trimis în poartă. Reușita acestuia nu a fost încă validată deoarece tușierul Gero Szabo a semnalizat o poziție de ofsaid.

Reluările au arătat însă că stelistul se afla în poziție regulamentară!

Totuși, tușierul poate justifica decizia prin semnalizarea poziției anterioare a lui Vlad Achim. Acesta era în ofsaid și a încercat să joace mingea. Gestul lui ar fi putut deruta portarul.

Mihai Stoica a protestat pe margine și a cerut explicații celui de-al patrulea oficial, dar decizia centralului Robert George Dumitru a rămas neschimbată.