Oamenii de pe banca Stelei au fost șocați de execuțiile propriului fotbalist: "N-a fost ziua lui!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 28 octombrie 2016

Steaua s-a impus contra Forestei Suceava, scor 2-1 în "șaisprezecimile" Cupei României, însă nu toți fotbaliștii antrenați de Laurențiu Reghecampf s-au remarcat pozitiv.

Sulley Muniru i-a lăsat cu gura căscată pe oamenii prezenți pe banca Stelei, cu execuțiile sale ratate.

În minutul 40 al meciului, camerele de luat vederi au surprins expresia lui Mihai Stoica după o fază la care Muniru a trimis mingea mult peste poarta sucevenilor, deși era liber în careu.

Muniru a fost schimbat în minutul 76 cu Pintilii, iar Reghecampf i-a luat apărarea mijlocașului ghanez după fluierul de final.

"Nu a fost ziua lui, nu i-au ieșit execuțiile, dar nu i-am cerut doar lui să tragă. Le-am spus tuturor să șuteze, dar n-a fost deloc ușor, pentru că terenul a fost foarte greu. Nu e ușor să șutezi pe un asemenea teren", a spus antrenorul Stelei la finalul meciului, la TV Dolce Sport.