Handbal

Vestergaard, plin de nervi după înfrângerea cu Gyor: "E inadmisibil așa ceva!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 28 October 2016

Antrenorul celor de la CSM București, Jakob Vestergaard, a făcut analiza meciului cu Gyor, pierdut 24-27. Acesta este nemulțumit de faptul că echipa sa a primit 18 goluri după pauză.

"În prima repriză am văzut la ce nivel înalt putem juca. Sunt multe jucătoare noi pe care le-am folosit. Se întâmplă să ai suișuri și coborâșuri. Ele au marcat 18 goluri în repriza a doua, ceea ce e inadmisibil din punctul meu de vedere.

În repriza a doua trebuia să găsim soluții mai bune în atac, iar în apărare trebuia să fim mult mai atenți. Avem doi portari foarte buni. M-am bazat pe faptul că Grubisici le cunoaște mult mai bine pe jucătoarele maghiare și puteam avea un start bun.

Totuși, CSM este o echipă nouă. Mă bucur că au revenit dintre jucătoarele care aveau probleme.

Scopul nostru este să trecem de grupe. Avem o șansă și la Gyor, iar apoi sunt meciurile cu Rostov și Midtjylland", a spus Jakob Vestergaard pentru Dolce Sport.