VIDEO + FOTO Hawk-Eye pentru asistentul Urzică » Supergol reușit de Cristi Săpunaru, dar contestat de "câini"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 29 October 2016

Astra Giurgiu a făcut un meci foarte slab pe terenul lui Dinamo, unde a remizat până la urmă, scor 2-2, primind un penalty controversat în ultimele secunde de joc.

VEZI VIDEO

Echipa lui Marius Șumudică a încasat două goluri, de la Nemec (34) și Hanca (51), iar în minutul 58 a rămas în 10 după ce Morais a fost eliminat.

Giurgiuvenii au reușit să reducă din diferență în minutul 83, prin Cristi Săpunaru. Gnohere a comis un henț stupid la marginea careului, iar fundașul Astrei a tras excelent sub bară.

Mingea a lovit transversala, iar apoi a căzut. Asistenul Vladimir Urzică i-a transmis lui Balaj că mingea a trecut de linia porții, iar centralul a validat golul. Dinamoviștii au contestat vehement reușita, considerând că mingea a rămas în fața liniei, iar golul nu a fost valabil.

În prelungiri, Nicoară a înscris dintr-un penalty contestat de gazde.