Stranieri

12 și numărătoarea continuă în campionat! Încă un meci fără înfrângere pentru Lucescu la Zenit! Victorie împotriva echipei lui Bicfalvi

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 30 octombrie 2016

Zenit Sankt Petersburg rămâne neînvinsă în campionatul Rusiei și după meciul împotriva echipei lui Eric Bicfalvi, Tom Tomsk, pe care a învins-o, scor 1-0.

Internaționalul român putea marca în minutul 5, însă execuția sa a fost respinsă greu de Kerzhakov.

Formația lui Mircea Lucescu a deschis scorul în minutul 26 și a purtat semnătura lui Kokorin. Se putea face 2-0 în minutul 40, însă execuția lui Anyukov a trimis în bară.

Zenit Sankt Petersburg este singura formație neînvinsă din acest sezon, având 28 de puncte. Este la egalitate cu Spartak Moscova. Cele două au 7 puncte peste locul 3, ocupat de ȚSKA Moscova.