Liga Campionilor

VIDEO Părtieeee! Moți a fost făcut sanie din nou la golul lui Ozil!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 02 noiembrie 2016

Ludogoreț și Arsenal au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale serii de Champions League, iar englezii s-au impus cu 3-2.

După 15 minute, Ludogoreț avea 2-0, după golurile marcate de Cafu și Keșeru. Scorul la pauză a fost 2-2, după ce Xhaka și Giroud au marcat în minutele 20, respectiv 42.

Golul victoriei a fost cel mai spectaculos. Ozil a marcat în minutul 88, după o acțiune individuală. Neamțul a primit o pasă excelentă, la 40 de metri de poarta adversă, și a rămas singur cu portarul. Mijlocașul lui Arsenal a dat minge peste Borjan, a intrat în careu, i-a driblat pe Moți și pe Natanael, care l-au ajuns din urmă, și a marcat în poarta goală.

Vezi AICI video

Moți a pațit la fel și în meciul tur, atunci fiind victima lui Alexis Sanchez. Vezi detalii