Liga Campionilor

VIDEO Golul SENZAȚIONAL din minutul 1 i-a adus un nou record! Gareth Bale a intrat în istoria lui Real Madrid

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 02 noiembrie 2016

Gareth Bale a deschis scorul în meciul din etapa a 4-a din grupele Ligii Campionilor de pe terenul Legiei Varșovia.

Starul lui Real Madrid a marcat după numai 57 de secunde și a devenit astfel jucătorul care a înscris cel mai rapid gol pentru formația spaniolă în Liga Campionilor.

Precedentul record îi aparținea lui Benzema, care a marcat după 83 de secunde în victoria Realului de pe 22 noiembrie 2011 în fața lui Dinamo Zagreb, scor 6-2.

Vezi VIDEO cu golul de azi al lui Gareth Bale

În acest sezon de Liga Campionilor, Edinson Cavani a reușit și el un gol în minutul 1 cu Arsenal.

Cele mai rapide două goluri ale lui Bale în fotbalul profesionist au fost în acest sezon: în secunda 72 cu Real Sociedad și reușita de azi.