VIDEO Dramatism în derby-ul ilfovenilor » FC Voluntari - Chiajna 1-0 » Cernat a marcat în minutul 90+2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 05 noiembrie 2016

FC Voluntari a învins-o pe Chiajna, 1-0, cu un gol marcat de Florin Cernat, în minutul 90+2.

Vezi AICI liveTEXT

Vezi AICI VIDEO

Meciul a fost unul echilibrat, iar cele două echipe au avut mari ocazii de a marca. Adrian Bălan și Ivanovici au cei mai periculoși jucători de la Voluntari, în timp ce Grădinaru și Serediuc au avut marile ocazii ale celor de la Chiajna.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+2, de Florin Cernat. Mijlocașul a marcat cu un șut spectaculos, de la 20 de metri, care s-a dus în diagonală și l-a lăsat pe Bălgrădean fără replică.

După acest meci, cele două echipe rămân pe aceleași poziții. Voluntari este pe 9, cu 18 puncte, iar Chiajna este pe 11, cu 13 puncte.

Echipel de start:

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Spahija, Cazan, Acsinte - Căpățână, C. Lazăr, Marinescu - Ivanovici, Cernat, Bălan
Rezerve: Petrariu, Leasa, Al. Coman, Novac, Popadiu, Curelea, Deac

Chiajna: Bălgrădean, Feussi, Tîncu, Albu, Bucurică - Grădinaru, Cristescu, R. Costin, N. Roșu - Pena, Serediuc
Rezerve: Drăghia, Buleică, Melinte, Constantinescu, Asanache, Ad. Cristea, Mamele