NOTELE GSP Un stelist a luat 4! Fotbalistul ignorat de Daum a fost omul meciului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 07 noiembrie 2016

Steaua s-a impus în fața celor de la Viitorul, 2-0, și a ajuns la 12 victorii în 13 meciuri cu echipa lui Gică Hagi.

Steaua a rezvolat repede meciul, grație golurilor marcate de Boldrin, în minutul 17, din penalty, și de Momcilovici, în minutul 23. Echipa roș-albastră a controlat jocul, iar Viitorul nu a pus probleme roș-albaștrilor.

Cel mai bun jucător al Stelei a fost Florin Niță. Portarul a primit nota 8 din parte Gazetei Sporturilor, după un joc foarte sigur, cu intervenții foarte bune.

Cel mai slab fotbalist a fost Aganovici. Acesta a jucat 25 de minute, fiind înlocuit în minutul 75, după ce a intrat imediat după pauză. Mijlocașul a primita nota 4 din partea Gazetei.

Nici Ovidiu Popescu, Moke, Achim, Enache, Bourceanu, De Amorim și Toșca nu au avut o evoluție bună și au primit nota 5 din partea Gazetei.