CM 2018

VIDEO Argentina, distrusă de Brazilia! Calificarea la CM, în mare pericol » Coutinho a reușit un supergol, Messi a fost invizibil

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 11 noiembrie 2016

Brazilia a învins-o la scor de neprezentare pe Argentina, 3-0, într-un meci disputat în această noapte în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018.

Brazilia a deschis scorul în minutul 24, prin Coutinho, majorându-și diferența înainte de pauză, grație golului lui Neymar.

Paulinho a închis tabela în minutul 59, într-o partidă controlată în totalitate de brazilieni.

Vedeta Argentinei Leo Messi a avut o evoluție ștearsă, continuând astfel forma slabă de la națională.

Brazilia se află pe primul loc în grupa de calificare, în timp ce Argentina se situează abia pe locul 6 și e în pericol să rateze Mondialul din 2018. Mai sunt de jucat 7 etape.