Nationala

Ce a trăit Lewandowski în clipele atacului cu petardă: "Timp de 2-3 minute, nu am știut ce se întâmplă! "

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 12 noiembrie 2016

Robert Lewandowski a marcat de două ori în meciul România - Polonia, 0-3, și a vorbit despre duelul cu "tricolorii".

"Am jucat foarte bine astăzi. Știam că va fi um meci foarte dificil și așa a fost. Am jucat bine în prima repriză. În a doua repriză am avut probleme mari în primele 10 minute. După câteva minute, am revenit și am marcat. După aceea am controlat meciul și am jucat bine.

Cred că România mai are șanse să se califice. Are jucători foarte buni, dar nu știu dacă mai are șanse pe primul loc. Ar trebui să joace mai bine pe teren propriu, Noi suntem foarte fericiți acum.

Acum sunt bine după acea petardă. Timp de 2-3 minute nu am știut ce se întâmplă. Nu auzeam. După aceea mi-am revenit. Am vorbit cu arbitrul și mi-a zis să fiu liniștit și să revin când sunt gata. Voiam să joc din nou. Nu era important ca meciul să se oprească. Voiam să joc.

Publicul a fost grozav. Ca în Varșovia. Seamană. Nu a fost deloc rău pentru noi să jucăm aici", a spus Lewandowski la TVR 1.