Gică Popescu a evoluat pentru roș-albaștri în sezonul 1987-1988, când Steaua a câștigat atât campionatul, cât și Cupa României și consideră că echipa de atunci este aceeași cu cea de acum.
"Eu am jucat la aceași echipă care este acum. Au dispărut vreodată jucătorii și au venti alții în locul lor? Nu, a fost o continuitate! Ce se întâmplă în acte este altceva", a spus fostul fundaș român la TV Dolce Sport.
După ce echipa patronată de Gigi Becali a pierdut brandul Steaua Bucureşti în 2014, conducătorii CSA duc un adevărat război legislativ cu formația patronată de acesta.
{{text}}