Cupa Ligii

FOTO Gnohere a trecut peste seceta de goluri » Atacantul a marcat din nou după 3 luni și două zile

+9 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 17 noiembrie 2016

Harlem Gnohere părea trecut pe linie moartă după transferul lui Adam Nemec, însă atacantul francez a revenit azi cu gol.

Numărul 10 al ”câinilor” a marcat astăzi în partida din sferturile de finală ale Cupei Ligii dintre Astra și Dinamo, în minutul 13.

Aceasta e prima reușită a lui Gnohere din ultimele trei luni. Pe 15 august vârful dinamovist marcase ultimul gol în victoria de pe teren propriu cu FC Voluntari, 3-1.

În ultima perioadă, Gnohere a fost dorit insistent de Steaua, iar Gigi Becali a declarat că-l va transfera în această iarnă.

4 goluri are Gnohere în acest sezon pentru Dinamo în cele 11 partide jucate în Liga 1